Wydarzenia,  Zabawa

Przedstawiamy wyniki 18-stej edycji Konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców 2023

Zabawki Roku 2023 pozwolą wyruszyć na ekspedycję do dowolnej książki, jaką mamy na półce! I to za pomocą gry Nowe Strony od REBEL, ułożyć wierzę z tukanów z Manią Tukania od EPEE, skonstruować Świecący kulodrom z klocków magnetycznych Cleverclixx od Lefleo.pl, czy z przezroczystych sześcianów Kulodrom Trestle Tracks  od QElements. Nagroda Rodziców – ten tytuł należy od dzisiaj m.in. nosidła do noszenia na biodrze, wózka, który składa się jednym palcem czy nowego Ozobota, który uczy programowania.

 

18-sty finał konkursu odbył się w gościnnych progach hotelu Mercure Wiązowna Brant. Zabawki i produkty dla dzieci testowali eksperci, dziennikarze i znani rodzice, w tym Anna Dereszowska, Joanna Racewicz, Anna Czartoryska-Niemczycka, Agnieszka i Jakub Wesołowscy, Kamila i Rafał Maślak, Sylvia Novak, Sabina Jeszka, Dagmara Kaczmarek-Szałkow, Robert Stockinger, Agnieszka Mrozińska, Maja Hyży, Kamila Kamińska, Anna Dec, Agnieszka Błach, Beata Sadowska, Karolina Malinowska, Małgorzata Kosik i wielu innych znamienitych gości.

 

Zwycięzcy konkursu Zabawka Roku

 

Gry

Producenci gier w Polsce tworzą jeden z najważniejszych rynków w Europie. Podobnie jest z graczami. Dlatego oferta każdego roku zaskakuje. Widać to także po wynikach konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców. Wśród najlepszych propozycji tego sezonu znalazła się gra strategiczna Orbito FlexiQ od Toyki. Ćwiczy spostrzegawczość oraz elastyczność poznawczą graczy. Dla młodych graczy – Feluś i Gucio grają w emocje Wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA. To gra wspierająca prawidłowy rozwój emocjonalny przedszkolaka. Nagroda Zabawka Roku trafia także do gry skojarzeniowej Nowe strony wydanej przez Rebel. To rozgrywka oparta na współpracy. Wspólnie wyruszamy na ekspedycję do dowolnej książki, jaką mamy na półce! To też szansa lepszego poznania współgraczy przez podążanie za ich skojarzeniami.

Najprostszym sposobem na to, by dzieci w przystępny sposób poznały podstawowe twierdzenie matematyczne – zasadę Pitagorasa jest zabawa zestawem Rubanta Klocki Pitagorasa od Askato. A nagrodzona Mania Tukania od EPEE to gra zręcznościowa polegająca na ustawianiu wieży z tukanów wykazując się zręcznością i kreatywnością.

 

Zabawki Konstrukcyjne

Zabawki konstrukcyjne trenują kreatywność i logiczne myślenie. Do takich należy z pewnością

Zestaw konstrukcyjny z figurkami Lola i Lo Grapat od Lefleo.pl. Zainspiruje do nauki o kolorach, kształtach i wzorach, a także do sortowania, klasyfikowania i liczenia elementów. Z kolei klocki magnetyczne Clixo od Nefere są bardzo elastyczne pozwalają na nieograniczoną ilość kombinacji, budowli, konstrukcji. Ich silne magnesy z łatwością się przyczepiają, a cienki i elastyczny materiał z jakiego są wykonane wygina się tworząc oryginalne kształty. Tytuł Zabawka Roku wędruje także do Świecącego kulodromu z klocków magnetycznych Cleverclixx od Lefleo.pl. To zabawka rozwijająca umiejętności rozwiązywania problemów, zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną. Po raz pierwszy nagrodę otrzymały dwa kulodromy. Drugi to Kulodrom Trestle Tracks  od QElements. To system przezroczystych sześcianów – elementów konstrukcyjnych, oraz płaskich, kolorowych torów, które połączone ze sobą tworzą hipnotyzujący tor dla kulek.

 

 

Eksperymenty

Zestawy do samodzielnego eksperymentowania: Kolorowa Erupcja, Super Glutek, Puszysta Frajda, Wesoły Glutek od Krainy Eksperymentów zawierające bezpieczne składniki i przyrządy laboratoryjne pomogą zaspokoić naturalną potrzebę dzieci do odkrywania świata. A przy tym przybliżą im niektóre prawa fizyki i chemii. Z kolei Naukowy Kalendarz Adwentowy SmartBee Club to 45 doświadczeń z 9 dziedzin nauki do wykonania na każdy z 24 dni adwentu. W środku książeczka z wyjaśnieniem eksperymentów, naukowe akcesoria i rozszerzona rzeczywistość!

 

Edukacja

Lisciani Hi Tech Moja Lampka Edukacyjna do Dante to interaktywne urządzenie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które nauczy alfabetu, cyfr, logiki i języka angielskiego.

Interaktywna mapa edukacyjna MundiMap od ARTGLOB to interesujący przewodnik po świecie. Pomoże dzieciom zdobyć wiedzę o społeczeństwach z różnych kontynentów, a także nauczyć się geografii i przyrody. A edukacyjna gra planszowa Matka Ziemia od Tactic Games nauczy nas, jak wspólnie możemy uratować planetę przed katastrofą ekologiczną.

 

Motoryka duża i mała

Jury nagrodziło Avatar Studio Manga Maped Creativ  – podświetlaną tablicę do tworzenia własnych grafik. Zawiera szablony do tworzenia unikalnych kombinacji portretu, który można ozdabiać i stylizować. W rozwoju motoryki małej pomoże także wyjątkowo lekki Jeździk Cariboo Team Movino. To propozycja dla dzieci, które ćwiczą utrzymywanie równowagi. Cztery lekkie koła, balansowy system skrętu, miękkie uchwyty tworzą pojazd, który pozwala aktywnie spędzać czas i uczyć się podstaw jazdy. I jeszcze jedna propozycja zabawki sensorycznej Wigglytoy od FEEO POLAND, to wijący się robaczek. Prosta zabawka, która relaksuje i wpływa na rozwój umiejętności manualnych, sensorycznych, intelektualnych dziecka.

 

Ostatnią Zabawką Roku 2023 została seria przytulanek Warmies od Albi Polska do ogrzania w mikrofalówce lub schłodzenia w zamrażarce. Będą świetnym ukojeniem dla młodszych i starszych.

 

Wyróżnienia w konkursie Zabawka Roku

 

Jury wyróżniło Ingenuity, PrzytulaSówka Nally od ags92. To muzyczna zabawka z Bluetooth, dzięki któremu odtworzy nagrany wcześniej głos mamy czytającej bajki lub śpiewającej kołysanki, albo ulubioną muzykę ze Spotify lub YT.

Kotełki, gra z serii Smart Games do IUVI Games to indywidualne rozwiązywanie zadań logicznych z ciągle zwiększającym się poziomem trudności. Wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku 2023 trafia także do gry Alicja w Krainie Czarów od Granny. To bajkowa rozgrywka w zbieranie największej liczby ciasteczek na przyjęcie u Szalonego Kapelusznika. Na tę Gwiazdkę powracają Pędzące żółwie EXTREME od Story House Egmont. To zmagania 6 żółwi na dłuższej trasie do sałaty, wędrówce pełnej zaskakujących niespodzianek przygotowanych przez złośliwe krety.

 

W Art Gallery wydanej przez Piatnik, gracze wcielają się w rolę przewodników szukających najlepszej trasy przez wystawę w Galerii Sztuki. Jest to gra rodzinna, w której poznamy czterdzieści osiem najsłynniejszych obrazów z różnych zakątków świata. Matematykę poćwiczymy z Licz dobrze, bobrze! Gra matematyczna od Kapitana Nauki. Przedszkolaki nauczą się liczenia w zakresie 1–20 oraz umiejętności logicznego myślenia. Z kolei drewniana gra logiczna Zgadnij która krówka? od MOKOPICO pozwoli na naukę analitycznego dzieci nawet najmłodsze dzieci.

Jury wyróżniło Tajemnicę w 5 minut od Rebel. To dedukcyjna gra dla całej rodziny. Pozwala w doskonałej atmosferze ćwiczyć spostrzegawczość i skuteczną komunikację, angażując graczy w emocjonującą zabawę. A na wieczór pełen śmiechu, śpiewu, tańca przyda się wyróżniony Hitster od TM Toys. To gra towarzyska, która sprawdza się jeśli dobrze znasz ponad 300 największych hitów muzycznych z ostatnich 100 lat.

 

Na koncentrację w długie jesienne wieczory – wyróżnione Klocki Micro Waffle: Papuga, Piesek i Kucyk od Marioinex. Można układać je jak puzzle, tworząc barwne układanki. Po zabawie można je schować do wygodnie zamykanej torebki strunowej. A także Wood Craft Junior od Trefla. To seria drewnianych, starannie wykonanych puzzli dla dzieci. Każda układanka podzielona jest na 50 elementów o nieregularnych kształtach, które łatwo się łączą ukazując ulubionego bohatera z licencji.

 

Gwiazdkowym hitem z pewnością stanie się Interaktywne pióro edukacyjne Alilo D3C. Wspiera dziecko w nauce języka angielskiego w naturalny i angażujący sposób. Umożliwia interakcje utrwalające słownictwo, ćwiczące rozumienie mowy i rozwija zdolności komunikacyjne. A zabawka dla najmłodszych odkrywców  – Magiczny pojemnik Taf Toys od Bertoni Polska rozwija inteligencję emocjonalną i wyobraźnię, uczy kolorów i liczenia.

 

Rekomendacją na sezon karnawałowy będą kunsztownie wykonane kostiumy dla dziewczynek i chłopców Souza! od Solution Baby Care. Bajkowe stroje wyróżniły się w konkursie, teraz czas na bale przebierańców.

 

Zabawka Roku Nagroda Dzieci

Dzieci jak zwykle miały swoje zdanie. Ich wybory to Pojazd elektryczny dziecięcy motocykl XRIDER Cruiser 12 Manta. Wydaje realistyczny dźwięk silnika, ma pulsujące światło tłoków i trzy tryby prędkości (8/12/16 km/h). Z hamulcem bębnowym, pompowanymi kołami 12″ i mocną baterią, zapewniającą jazdę na odległość do 12 km.

Piatnik zaprezentował drużynę robotów ze złomowiska ReBotz, które są składane ze wszystkiego, co znajdą. Wyposażone w deskorolki, parasole czy miotły, rzucają się, czołgają i jeżdżą po okolicy. Mogą wymieniać się częściami, aby wykonywać jeszcze ciekawsze sztuczki. Nagroda Dzieci trafia także do mierEdu Tangram magnetyczny, gra Poznaję kształty od Kids’ Inspirations. To zabawa w manipulowanie geometrycznymi kształtami i tworząc z nich obrazki, dzieci doskonalą koordynację ręka-oko, motorykę małą, koncentrację, logiczne myślenie, a także w przyjazny sposób zapoznają z angielskimi słówkami.

Uwagę dzieci przykuły mięciutkie, włochate Fluffie Stuffiez od MGA Entertainment Poland. Są idealne do przytulania, zabawy i kolekcjonowania. Aby odsłonić sympatycznego bohatera trzeba wyskubać wierzchnią warstwę futerka, ćwicząc sprawność dłoni. Dziewczynki postawiły na

Rainbow High Color&Create MGA Entertainment Poland. Można je pokolorować zmywalnymi flamastrami, pobawić się we fryzjera oraz dzięki dodatkom modowym wystylizować. Chłopców wciągnęły Klocki Plus-plus od Dante. Dają możliwość tworzenia różnych konstrukcji, a budowanie się nie nudzi i jest atrakcyjne dla dziecka. Przyszli paleontolodzy odnaleźli się w zabawie Zestawem archeologa Adam Toys do Nefere. Można z nim poszukiwać kości dinozaurów zakopanych w piasku kinetycznym. Odznaczone Nagrodą Dzieci Huggy Luv – interaktywna Panda i Koala od TM Toys udzielą najmłodszym lekcji miłości, troski i odpowiedzialności. Producenci zaprojektowali opakowanie tak, aby stało się łóżeczkiem dla pluszaka.

 

 

 

Nagroda Rodziców – zwycięzcy

 

Wśród nagrodzonych w 18-stej edycji konkursu znalazła się firma REMI za Pakiet Multi, który stymuluje jednocześnie zmysł wzroku, dotyku i węchu. Pomaga dzieciom eksplorować kolory, różne tekstury oraz zapachy. Rozwijać zmysły. Nagroda Rodziców wędruje także do firmy Artsana za wózek Chicco Goody Xplus. Wystarczy jedno dotknięcie, a wózek sam się składa. Praktyczny, wygodny i w kompaktowym rozmiarze.

 

Wśród pomocy naukowych w tym sezonie warto zwrócić uwagę na Tablicę edukacyjną Zielona Klasa. To autorski projekt firmy Naukowe Place Zabaw. Zachęca do aktywnej edukacji, angażuje wszystkie zmysły dzieci. Jury doceniło też Kolorowe Bloki z motywami Happy Color od GDD. To proste i świetne narzędzie rozwoju dziecka. Zachęcają do uruchomienia wyobraźni, pomagają trenować zdolności manualne i logiczne myślenie. Nagroda Rodziców 2023 trafia też do Serii książek Co kryje las? i Co kryje ciało? Wydawnictwa Tatarak. Tutaj wielowymiarowe ilustracje pozwalają odkryć tajemnice książek przy pomocy trzech kolorowych lup.

Znak jakości Nagroda Rodziców należy od dzisiaj do Nowego Ozobota Bit Plus od EduSense SA. Ten malutki robot zaprasza do nauki programowania i edukacji STEAM. W zestawie są też puzzle i gra Code the Globe, która pomaga w nauce logicznego myślenia, tworzenia algorytmów, a także ćwiczy pamięć i koncentrację.

 

Z kolei wyróżnienia wędrują do Zestawu książek i kart Świat Emocji: Odkryj, Rozumiej, Wyrażaj! od Emocjolandii, który pomoże w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. A także firmy Ameet za książkę LEGO® Books. Niezwykłe opowieści o smokach. Po zbudowaniu smoka z 85 klocków dzieci poznają legendy z Chin, Meksyku, Polski i Afryki Zachodniej. Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne (Kakadu, Jupi jo!) to wyróżniona książka Wydawnictwa Jedność, z której pióro Kakadu wydobędzie melodyjne dźwięki wprost z filharmonii.

Rodziców nieco starszych dzieci zainteresuje Smartwatch dziecięcy Manta Junior Joy 4G. Pozwala na telefoniczny kontakt z rodzicem, liczenie kroków oraz lokalizację. A dla najmłodszych COLOResca Zestaw Malucha. To naturalne kredki i farby dla maluchów.

Wśród wyróżnionych produktów znalazł się Spacerowy wózek Air-X Woo ANEX. Wystarczy użyć filtra na Instagramie, aby ożywić kosmitów narysowanych na jego tapicerce! Uzupełnieniem tego sprzętu może być wyróżniony Śpiworek do wózka Lodger Solution Baby Care. Pasuje do każdej gondoli i spacerówki. Można dostosować go do każdej pory roku, także z wykorzystaniem wersji z wodoodpornej. W wyprawach, ale też codziennym funkcjonowaniu w domu pomoże Wildride Nosidło wspomagające od KIDS’ INSPIRATIONS. Wspiera w noszeniu dziecka „na biodrze”.

Wyróżnieniem w Nagrodzie Rodziców może też cieszyć się krzesło Chicco Crescendo Up. To wielofunkcyjny mebel, który z krzesełka do karmienia, ewoluuje w pomocnik kuchenny i krzesło dla dorosłych (do 110kg).

 

Konkurs Zabawka Roku, Nagroda Rodziców to prestiżowy plebiscyt, w którym najciekawsze produkty dla dzieci wybierają eksperci, dziennikarze branżowi i praktycy – znani rodzice. Konkurs organizowany jest już od dziewięciu lat przez redakcję Zabawkowicz.pl i cieszy się uznaniem rodziców, którzy doceniają produkty oznaczone znakami Zabawki Roku i Nagrody Rodziców. To gwarancja dobrego zakupu, bo produkty są sprawdzone i mają korzystny wpływ na rozwój dzieci.

 

Więcej o konkursie Zabawka Roku, Nagroda Rodziców na stronach www.zabawkaroku.pl i www.nagrodarodzicow.pl

 

 

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close