Świat Przedszkolaka | Świat Pierwszoklasisty wiat pierwszoklasisty

Letnia Akademia LiveKid

Letnia Akademia LiveKid

 

Całe wakacje – tyle potrwa Letnia Akademia LiveKid dla rodziców. Inicjatywa polegająca na przekazywaniu wiedzy i doświadczenia zaproszonych ekspertów spotkała się z bardzo pozytywną opinią setek gości zapisanych, aby skorzystać z 540 minut edukacyjnych spotkań. Jak powstał pomysł i dlaczego warto się zapisać?

 

Nie ma wakacji od edukacji!

 

To hasło przewodnie, które przyświeca organizatorom cyklu wydarzeń wchodzących w skład Letniej Akademii LiveKid . “Wakacje to idealny czas, by poświęcić chwilę na poszerzenie rodzicielskiej wiedzy i umiejętności. A co pomoże w tym lepiej, jeśli nie doświadczenie, które eksperci mogą przekazać rodzicom?” opowiada Izabela Witek, organizatorka wydarzenia. “Zaprosiliśmy prelegentów z naprawdę różnych branż. Gościmy pedagogów, terapeutów, prawników, blogerów, pisarzy. Dla nas istotna jest wiedza, jaką są w stanie przekazać rodzicom, którzy przychodzą na nasze spotkania. To właśnie doświadczenie i chęć podzielenia się wiedzą sprawiają, że Letnia Akademia cieszy się coraz większym zainteresowaniem”.

 

Dla kogo Letnia Akademia? Gdzie odbywają się spotkania?

 

W Letniej Akademii LiveKid każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice, opiekuni, wychowawcy, a także dyrektorzy przedszkoli i żłobków mogą zapisać się na spotkania, dzięki którym poszerzą swoją wiedzę dydaktyczną lub rodzicielską. Największy plus? Brak konieczności wyjścia z domu i całkowity brak opłat za uczestnictwo w spotkaniach (sprawdź tutaj)! W każdy czwartek o godzinie 20:00 nowe inspiracje, informacje i rozmowy na ważne tematy.

 

Jakich prelegentów zaprosił LiveKid?

 

Cały cykl został zainaugurowany wieczorem 3 lipca, przez spotkanie z Iwoną Michniewicz, certyfikowaną edukatorką Pozytywnej Dyscypliny. Była mowa o założeniach metody Pozytywnej Dyscypliny oraz jej korzyściach dla rodziców i opiekunów.

 

Obecnie poznaliśmy już wszystkich ekspertów Akademii. Gośćmi nadchodzących spotkań będą m.in.: Mądra Babcia, czyli Beata Borucka, Małgorzata Musiał z bloga Dobra Relacja czy Marek Przystaś z klubu dla dzieci Duckie Deck.

 

O organizatorach słów kilka

 

LiveKid sam w sobie to aplikacja mobilna oraz internetowa do zarządzania żłobkami i przedszkolami. Łączy personel placówki oraz rodziców dzieci. Z jednej strony rozwiązuje problemy dyrektorów, którzy spędzają długie godziny na biurokratycznych obowiązkach, a z drugiej umożliwia rodzicom lepsze i szybsze otrzymywanie informacji o potrzebach dziecka. Zespół LiveKid, odpowiedzialny za organizację Letniej Akademii, ma swoją siedzibę w Krakowie, gdzie pracuje nad ciągłym rozwojem aplikacji oraz kolejnymi projektami edukacyjnymi.

 

Dobra opinia i dobre inicjatywy

 

Zarówno LiveKid, jak i Akademia cieszą się bardzo dobrą opinią wśród dyrektorów i nauczycieli placówek wczesnoszkolnych. Tak o organizatorach mówi właścicielka żłobka Lechitki, Anna Świderska: “Ogromnym atutem LiveKid jest płynny kontakt rodzic – wychowawca. O podliczaniu rachunków nie wspomnę, bo to jest oczywiste. Podobają nam się również ostatnie nowości”.

 

A do nich zalicza się również otwartość na nowe inicjatywy. Dzięki dużemu zaangażowaniu ekspertów i organizatorów Letnią Akademią mogą cieszyć się wszyscy zainteresowani wychowywaniem i kształtowaniem dzieci.

 

Plany na przyszłość

 

Organizatorzy nie zdradzają jeszcze,co dokładnie szykują po Letniej Akademii. “Możecie być pewni, że mamy dla Was same niespodzianki!” – śmieje się Maria Czyżycka, organizatorka. “Nasi goście pokochali Letnią Akademię. Jesienią również na pewno się nie zawiodą.” Pozostaje więc tylko czekać na informacje związane z kolejnymi niespodziankami od LiveKid.

 

Na wszystkie spotkania można zapisać się zupełnie za darmo na: https://akademialivekid.pl/

 

 

Nowy numer Świat Przedszkolaka wychodzi już za:

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Loading