Świat Przedszkolaka | Świat Pierwszoklasisty wiat pierwszoklasisty

Komisarz Gordon

Ulf Nilsson   

KOMISARZ GORDON

Pierwsza sprawa

Ilustracje: Gitte Spee

Tłumaczyła: Barbara Gawryluk

Premiera I części  cyklu 17 lutego

Łapy do góry!

Detektyw Gordon złapie każdego futrzanego przestępcę w swoim lesie!

Bestsellerowa szwedzka saga kryminalna dla najmłodszych czytelników w końcu po polsku!

Komisarz Gordon, prywatnie ropuch i miłośnik ciasteczek, jest szefem policji i słynnym detektywem, którego boją się wszyscy przestępcy. Dba, by w lesie panował porządek i nikomu nie działa się krzywda. Kiedy więc wiewiórce Walerii giną 224 orzeszki, które miała zjeść zimą, detektyw Gordon musi wkroczyć do akcji. Śledztwo okazuje się niełatwe, jest wielu podejrzanych, a fałszywych tropów jeszcze więcej.

Czy komisarz Gordon i jego dzielna asystentka Myszka Paddy rozwikłają zagadkę?

Pierwsza sprawa to jak sam tytuł wskazuje pierwszy tom przygód komisarza Gordona. Cykl stworzony przez Szweda Ulfa Nilssona i znakomicie zilustrowany przez graficzkę Gitte Spee ujmuje ciepłem, humorem i zabawnymi zwierzęcymi postaciami. To nie tylko znakomita rozrywka, to także dowód, że na kartach jednej książki mogą się spotkać dwie szwedzkie tradycje – pisania wciągających kryminałów i tworzenia niezwykłych książek dla dzieci.

 

Premiera II części  cyklu:  marzec 2017

 

KOMISARZ GORDON

Ostatnia sprawa?

Ilustracje: Gitte Spee

Tłumaczyła: Barbara Gawryluk

Bestsellerowa szwedzka saga kryminalna dla najmłodszych czytelników

Słynna para leśnych detektywów znowu w akcji!

Coś niedobrego dzieje się w lesie i w jeziorze, a to przecież rejon słynnego komisarza Gordona i jego zwinnej asystentki myszki Paddy . Ta dwójka znowu ma pełne ręce roboty. Muszą odkryć, co martwi leśnych mieszkańców i dlaczego zwierzęta są tak bardzo przerażone. Nikt nie chce złożyć zeznań i rozmawiać z detektywami…

Krążą tylko pogłoski, że ktoś rozsiewa bardzo nieprzyjemne i obraźliwe plotki. Czyżby groźny lis znowu postanowił działać w ich lesie?

Nie mogą tego tak zostawić, więc ruszają zbadać sprawę. Na szczęście pyszne ciasteczka przydają się w trakcie zbierania zeznań…

Czy ten zgrany policyjny zespół rozwikła kolejną tajemnicę?

Już wkrótce część trzecia cyklu!

 

Nota o autorze:

Ulf Nilsson (ur. 1948) – autor książek dla dzieci, m.in. serii o detektywie Gordonie. Znakiem rozpoznawczym jego historii jest urokliwe poczucie  humoru oraz lekka ironia i finał, w którym dobro zwykle zwycięża: słabi są otoczeni opieką, a strachy oswojone i pokonane.

Ulf Nilsson zdobył prestiżową nagrodę literacką The August Prize za książkę Goodbye, Mr. Muffin.

Seria o detektywie Gordonie składa się z trzech tomów. Wkrótce wydanie książki ukaże się w Anglii, Niemczech, Holandii i Korei. Planowana jest też produkcja filmu animowanego na jej podstawie.

Nowy numer Świat Przedszkolaka wychodzi już za:

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Loading