Świat Przedszkolaka | Świat Pierwszoklasisty wiat pierwszoklasisty

Feluś i Gucio

Feluś i Gucio idą do przedszkola

Tytuł oryginalny: Feluś i Gucio idą do przedszkola

Autor: Katarzyna Kozłowska

Ilustrator: Marianna Schoett

Format: 205 x 250 mm

Liczba stron: 40

Oprawa: twarda, karton

ISBN: 978-83-10-13293-2
Kod kreskowy: 9788310132932
Cena: 39,90 zł

Język oryginału: polski

Wiek: 0-6

Gatunek: książki obrazkowe, proza polska

Data premiery: 2018-02-14

Numer wydania: 1

 

 

Feluś ma trzy lata i właśnie pierwszy raz idzie do przedszkola. Razem z rodzicami przygotowuje się na to wydarzenie. Wspólnie wybierają plecak i kompletują wyprawkę. Chłopiec pakuje też swojego najwierniejszego kompana, misia Gucia – razem wyruszą w nieznane. Dowiedzą się, jak wyglądają sale, co będą robić, w jakich zajęciach i wydarzeniach będą uczestniczyć. Feluś ma mnóstwo pytań. Czy spotka znajome dzieci? W czym pomoże mu pani? A co będzie, jeśli nagle zatęskni za mamą?

Jeśli zbliża się moment, w którym i Wasze dziecko pójdzie do przedszkola, ta książeczka pomoże całej rodzinie oswoić się z nową sytuacją. Ciepłe i pogodne ilustracje pokazujące wnętrze przedszkola i wybrane chwile z przebiegu dnia zachęcą do radosnego wyczekiwania, a wspólne czytanie stanie się pretekstem do rozmów. Dzięki temu Wasze dziecko będzie spokojniejsze i z radością powita nowych kolegów.

 

Katarzyna Kozłowska – absolwentka Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą.

 

Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Na co dzień pracuje w agencji kreatywnej.

Nowy numer Świat Przedszkolaka wychodzi już za:

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Loading